Dejte si pozor na podvodné aplikace v mobilech!

Dejte si pozor na podvodné aplikace v mobilech! V posledních dnech bylo v českém bankovnictví zaznamenáno větší množství pokusů o prolomení ochrany internetového bankovnictví. Nově se také zvýšil počet pokusů napadnutí bankovnictví v chytrých telefonech. Útočníci se pokouší ukrást peníze a následně si je převést na svůj účet.

Dejte si pozor na podvodné aplikace v mobilech!

Dejte si pozor na podvodné aplikace v mobilech!


    V posledních dnech bylo v českém bankovnictví zaznamenáno větší množství pokusů o prolomení ochrany internetového bankovnictví. Nově se také zvýšil počet pokusů napadnutí bankovnictví v chytrých telefonech. Útočníci se pokouší ukrást peníze a následně si je převést na svůj účet.
     Útočníkům jde o to, aby jsi uživatel nainstaloval do svého telefonu podvodnou aplikaci, která by jim předala veškeré údaje a to včetně ověřovací SMS pro transakci.

Jak k tomu dochází?
     klient si nevědomě nainstaluje podvodnou aplikaci na svůj telefon. Proto doporučujeme neotevírejte žádné zprávy od neznámých zdrojů a už vůbec v nich neotevírejte případné odkazy. To samé doporučujeme s aplikacemi, neinstalujte do svého telefonu nic, co neznáte.

Banky napadeny nejsou.  
     Bankovní systémy napadeny nejsou. Tyto útoky jsou totiž spíše směřovány na klienty bank. Dobrá zpráva je, že zatím díky těmto útoků žádný z klientů nepřišel o své peníze. Tyto útoky zaznamenávány i dalších zemých evropy.

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

leftBg /files/_cache/160x600-0-0-0/bimg/bimg_16/fa455979b436028bb90337d550735a28.jpeg 155 20 left 160 600 1 #wrapper http://www.tattoomania.cz/