Kde sehnat na nečekaný výdaj?

Současná ekonomická situace vybízí domácnosti k efektivnímu tvoření rezerv pro případy nečekaných výdajů nebo náhlých událostí. Taková finanční jistota by měla být ve výši alespoň tří měsíčních platů. Podle posledních průzkumů by polovina Čechů nebyla sch

Kde sehnat na nečekaný výdaj?

Současná ekonomická situace vybízí domácnosti k efektivnímu tvoření rezerv pro případy nečekaných výdajů nebo náhlých událostí. Taková finanční jistota by měla být ve výši alespoň tří měsíčních platů. Podle posledních průzkumů by polovina Čechů nebyla schopna pokrýt neplánovaný výdaj ve výši patnácti tisíc korun.

Jestliže v rozpočtu domácností nějaká forma tvorby rezerv chybí, je zapotřebí si na neplánovaný výdaj půjčit. Možnosti jsou v dnešní době různé. V závislosti na výši půjčených peněz, době splácení nebo i výši dohodnutých splátek, můžeme využít několika variant.

Na neplánovaný výdaj do výše pěti tisíc nemáte nárok u žádné banky. Takové formy půjček nabízí pouze nebankovní společnosti. Odplatou pak bývá vysoký úrok klidně kolem 20%. Společnosti je nazývají půjčkami SMS, půjčky před výplatu. Jejich splatnost se zpravidla pohybuje kolem jednoho měsíce. V podobných případech, kdy se jedná většinou o překlenutí krátké doby před výplatu, často lidé využijí spíše rodiny nebo blízkých přátel. Půjčené peníze vrátí bezúročně, hned jak to bude možné. Samozřejmě záleží na věřitelích, jaké riziko jsou ochotni podstoupit. K půjčeným penězům se nemusí nikdy dostat.

Zaskočí-li neplánovaná situace potřebu minimálně dvaceti tisíc korun, můžete využít bankovních i nebankovních společností. Částku rovných dvaceti tisíc dostanete u Air Bank nebo můžete využít kreditních karet. Lze je sehnat i v bezúročném období. Jsou zpravidla krátká, a to do šedesáti dnů splacení, nezaplatíte navíc žádný úrok. Vždy je zapotřebí si volby půjčky zohlednit naše aktuální požadavky a podle nich vyhodnotit nejvýhodnější variantu.

Pozornost byste měli věnovat hlavně nekalým praktikám u nebankovních společností. Mnohdy se podpisem smluv vystavujete riziku ve formě vysokých úroků nebo ručení svým majetkem. Banky nabízí širokou škálu úvěrových produktů. Podmínky pro jejich schválení jsou sice přísnější, ale riziko vzniklých problémů je podstatně nižší.

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

leftBg /files/_cache/160x600-0-0-0/bimg/bimg_16/fa455979b436028bb90337d550735a28.jpeg 155 20 left 160 600 1 #wrapper http://www.tattoomania.cz/