Novinky v oblasti podnikání

Základem každého podnikání je být tzv. kovaný ve svém oboru. Na druhé straně se každý podnikatel musí umět pohybovat ve složité administrativě, kterou podnikání obnáší. To není zrovna jednoduché. Musíte si vyběhat patřičné úřady, účetní, právníka či notáře

Chystáte se založit společnost? Chystají se novely.

Základem každého podnikání je být tzv. kovaný ve svém oboru. Na druhé straně se každý podnikatel musí umět pohybovat ve složité administrativě, kterou podnikání obnáší. To není zrovna jednoduché. Musíte si vyběhat patřičné úřady, účetní, právníka či notáře, soud.  
Od ledna příštího ruku se chystají novely v oblasti zakládání společnosti.

   Při založení společnosti s ručeným omezeným (dále jen s.r.o.), vás čeká mnoho úkolů. Je zapotřebí, aby jste si jasně ujasnili jisté podmínky:

- obchodní název společnosti
- sídlo společnosti
- kdo bude jednatelem společnosti a jeho zastoupení
- výše základního kapitálu (min. 200 000,- Kč)

Doporučujeme při konzultaci s právníkem.

   Jakmile budete mít vše jasně stanovené, připravené peníze na základní kapitál a správní poplatky, můžete podat návrh na zapsání společnosti do OR (obchodního rejstříku). O tomto zápisu rozhoduje soud a to do 5 pracovních dní od podání zápisu. Tímto vznikne společnost.
   Pak již jen vyřídíte zbytek administrativy, naštěstí jsou již dnes některé úřady státní správy navzájem propojené, takže nemusíte na každou zvlášť. (fin., úřad, soc. správa, zdrav. pojišťovna). Takto vzniklá společnost musí striktně dodržovat stanovené pravidla dle obchodního rejstříku, které upravují rozhodnutí Nejvyššího soudu.
 

Připravují se novely, které mají přijít vplatnost od ledna roku 2014. Tyto novely se mají především týkat soukromého práva v občanském zákoníku a zákon o obchodních společnostech.

Zákon o obchodních korporací (společnostech) přinese řadu změn jak pro začínající společnosti, ale i pro ty dříve založené.
  Především se to týká již nepovinnosti zakládání rezervního fondu a výši základního kapitálu společnosti. Společnost s.r.o. se bude moci založit se základním kapitálem pouhé jedné koruny. Toto ulehčí začínajícím podnikatelům velice snížit náklady a vznik společnosti. Další chystané změny se týkají například hlasování na valné hromadě pomocí nových technologiích, postupem vystoupení společníka ze společnosti apod.

    Tyto úlevy a zvýhodnění na druhé straně přináší zpřísnění tzv. statutárních orgánů. Do nich patří jednatelé a představenstvo. Přinesou také spoustu nových povinností, které spadnou i na stávající společnosti. K těmto změnám tedy budou muset upravit patřičné smlouvy společnosti a to nejpozdějí do 6 měsíců od účinosti novel, což jim přinese patřičné výdaje za úpravy zakladatelské smlouvy. Na druhé straně společnostem hrozí, pokud tak neučiní, že jí soud zruší a nařídí likvidaci.

 

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

leftBg /files/_cache/160x600-0-0-0/bimg/bimg_16/fa455979b436028bb90337d550735a28.jpeg 155 20 left 160 600 1 #wrapper http://www.tattoomania.cz/