Úroky hypoték začaly růst

Hypotéky se rozdělují na bankovní a nebankovní. Nebankovním se jinak říká Americké hypotéky, peníze na cokoliv

Úroky hypoték začaly pomalu růst.

Hypoteční úvěry jsou poskytovány stále s nízkou úrokovou sazbou. V posledním měsíci byl ale zaznamenán mírný nárůst. Průměrná sazba z říjnových statistik se pohnula na 3,06 procenta. Ve stejném měsíci došlo k poklesu počtu i objemu hypotečních úvěrů. Klientů dorazilo do bank o 42 méně. Objem pořízených úvěrů klesnul o necelých 130 milionů korun.

Důsledkem nepatrného nárůstu úrokové sazby byly končící akce největších českých bank. Ty jsou ale koncem roku nahrazeny novými lukrativními produkty, které mají nalákat na uzavření smluv ještě v tomto roce. Typickým příkladem jsou akční výhody na poli spotřebitelských úvěrů, kde můžete při dobré platební morálce získat zajímavé bonusy.

Podle finančních odborníků je vývoj sazeb momentálně spíše nepředvídatelný. Některé banky plošně sazby snižuji, u jiných zase naopak rostou. Většina dokonce kombinuje snížení nebo zvýšení sazby v závislosti na konkrétních produktech. Například KB snížila sazby u fixací do dvou let. U delších fixací ji nastavila vyšší.

V listopadu se očekává spíše mírný pokles, ale žádné rapidní skoky by v nabídce současných hypotečních úvěru nastat neměly. Sazby kolem tří procent jsou očekávány i v příštím roce.

Odborníci si zatím netroufají jednoznačně tvrdit, jakým způsobem zahýbe s trhem nemovitostí intervence ČNB. Samozřejmě se předpokládá, že nějaký vliv na ceny bytů a tím pádem hypoték mít oslabení koruny bude.

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

leftBg /files/_cache/160x600-0-0-0/bimg/bimg_16/fa455979b436028bb90337d550735a28.jpeg 155 20 left 160 600 1 #wrapper http://www.tattoomania.cz/